9/11/2015
Závěrečná bilance Golfu pro Leontinku 2015

Nadace Leontinka na začátku října úspěšně ukončila již devátý ročník benefičního projektu Golf pro Leontinku, jehož cílem je finančně podpořit děti se zrakovým handicapem. V letošním roce se na předních golfových hřištích konalo celkem 5 turnajů, díky kterým Nadace Leontinka shromáždila více než 500.000 Kč. Za devět let trvání projektu se celkový výtěžek vyšplhal již na 5,5 milionů korun. Získané finanční prostředky Nadace Leontinka rozdělí potřebným v rámci grantového řízení.

Golf pro Leontinku získal za 9 let své existence u svých příznivců velkou oblibu. Jedná se o projekt, který úspěšně propojuje byznys, sport a charitu a odehrává v prestižních českých golfových resortech. Svou účastí na golfových turnajích Nadaci Leontinka pravidelně podporují sportovní komentátor Jaromír Bosák a Jiří Hrubeš, kteří turnaje moderují.

Zřizovatelem Nadace Leontinka je společnost EXX, specialista na osvětlení, interiéry a design. Majitel společnosti EXX a zároveň zakladatel Nadace Leontinka, Jindřich Lukavský, říká: „Jsem velmi rád a vděčný za to, že naše benefiční tour existuje již 9 let. Děkuji všem partnerům, kteří Golf pro Leontinku podpořili a podporují. A především děkuji všem spolupracovníkům a dobrovolníkům, kteří již 10 let pro Nadaci Leontinka s obdivuhodným nasazením pracují a v nejskromnějších podmínkách zajišťují realizaci našich nadačních projektů. V příštím roce nás čeká 10. – jubilejní ročník Golfu pro Leontinku. Těším se na něj a věřím, že v tomto ročníku překonáme magickou hranici a vybereme více než 1 milion korun pro projekty na pomoc zrakově postiženým dětem a studentům. Vaše přízeň a důvěra je pro nás obrovskou motivací.“

V letošní golfové sezóně Nadace Leontinka uspořádala celkem 5 golfových turnajů, na kterých se od hráčů v rámci vložené benefiční golfové soutěže a dobrovolných příspěvků podařilo shromáždit 130.000 Kč. Hrálo se na následujících hřištích:
30. 4. 2015 Golf Resort Ypsilon, 50 hráčů, výtěžek do nadační kasičky 26.000 Kč
19. 5. 2015 Golf Resort Karlštejn, 61 hráčů, výtěžek do nadační kasičky 25.000 Kč
11. 6. 2015 Golf Resort Karlovy Vary, 49 hráčů, výtěžek do nadační kasičky 26.000 Kč
28. 8. 2015 Golfresort Monachus, 63 hráčů, výtěžek do nadační kasičky 20.500 Kč
1. 10. 2015 Beroun Golf Resort, 81 hráčů, výtěžek do nadační kasičky 33.000 Kč.

Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, na závěrečném turnaji v Berouně poděkovala všem partnerům, golfovým resortům i moderátorům a dodala: „Získané prostředky budou použity v rámci grantového řízení na podporu osobní asistence například Josífka z Liberce, Natálky z Českých Budějovic, Šimona z Prahy, Jakuba z Brandýsa, Elišky a Barborky z Moravy a dalších zrakově postižených dětí. Velice si vážíme důvěry a podpory našich partnerů, kteří umožňují pomoci těm, kteří si ne vždy mohou pomoci vlastními silami.“

Golf pro Leontinku by se nemohl uskutečnit bez finanční podpory partnerů. V letošním roce Nadaci Leontinka podpořily tyto společnosti:
Hlavní partneři: HSBC, RP Invest, ECO LED SOL a EXX
Partneři: Hästens, Bychl, HP, DNA, Koupelny Ptáček a Graffitti Networks
Dárci věcných cen: CK Alex, Sauny Dyntar, Hotel Intercontinental, Refrakční centrum Praha a kadeřnický ateliér Kotlár
Mediální partneři: epravo.cz, Euro, Dynamix, Ogilvy.

V příštím roce proběhne jubilejní 10. Golf pro Leontinku. Všichni, kdo si chtějí přijít zahrát a zároveň podpořit dobrou věc, se mohou již nyní těšit na následující turnaje:
28. 4. 2016 Golf Resort Ypsilon
20. 5. 2016 Golf Resort Karlštejn
16. 6. 2016 Golf Resort Karlovy Vary (Olšová Vrata)
19. 8. 2016 Golfresort Monachus (Mnich)
29. 9. 2016 Beroun Golf Resort

V roce 2016 Nadaci Leontinka podpoří i prestižní GPA Golf Tour, která do svých turnajů zařadí benefiční vloženou soutěž na tři jamky, spojenou se zakoupením golfového míčku se známým designem – otevřeným okem – Nadace Leontinka. Díky spojení dvou etablovaných a dlouhodobých projektů – GPA Golf Tour a Golfu pro Leontinku – budou po golfových hřištích létat stovky míčků s otevřeným okem Leontinky a budou šířit poselství Nadace, kterým je snaha umožnit zrakově postiženým dětem a studentům prožívat plnohodnotný život a uplatnit se v práci, ve sportu, v umění i ve všech ostatních oblastech.
Jubilejní 10. ročník Golfu pro Leontinku si klade za cíl překročit magickou hranici meziročního výtěžku 1 milion korun.